18-05-2016

TÜRKİYE SÜPER Ligi’nin Ardından

Koskoca bir yılı geride bıraktık,

Şampiyon Fenerbahçe ve Fenerbahçe, bayanlarda ve erkeklerde uzun aradan sonra aynı anda iki kategoride şampiyonluğu göğüslediler.

Süper liginde erkeklerde en göze çarpan ve en başarılı takım genç kadrosu ile Yalova oldu, şampiyon Yalova gibi, seremonide 2. Lik kürsüsünde yer almaları dışında. İstanbul Tenis Kupası takımı bir diğer göze çarpan takım oldu geçen sezon son anda düşme potasından kurtulan takım bu sene zirveyi zorladı. Sistem reklam takımı azmin ve hırsın birleşmesi ile iyi bir mücadelesi veren başka bir takım. Telekom ve İBB bu sene bekleneni veremedi. Beşiktaş bence başarılı oldular, kadro bakımından bakıldığında daha aşağılarda olabilecek bir kadroya sahipti ancak tecrübeli hoca Sebahattin Sabrioğlu’nun son anda olimpiyat vizesi alan Çin asıllı Türk sporcumuz Ahmet Lİ’yi transfer ederek potaya girdi ve sezonu üçüncü kapattı. Bayanlarda Bursa Belediyesi şampiyonluğu beklerken Fenerbahçe bir takım gibi mücadele ederek şampiyonluğu göğüsledi onun dışında belki sezon öncesi bir sıralama yapılsaydı çok farklı olmayacaktı.

Sezonu geride bırakırken neler yaşandı.

Süper liginin 4. etap Bursa Çekirge spor salonunda ışık şiddeti yetersizdi, olması gerekenden çok az bir ışık şiddetinde müsabakalar oynandı.

Başka bir etap Kocaeli’nde İTTF onaysız masalarda oynandı.

 Dünyanın hiçbir yerinde ertelenen bu kadar maç olamaz. Pro Tour gibi organizasyonlar milli maçlar değildir açık turnuvalar yani ülkesinin izin verdiği sporcular katılır birçoğu sporcu zaten kendi imkânları ile ve ya sponsorların desteği ile katılırlar. Bursa Büyük şehir Belediyesi S.K.  8 etaptan oluşan ligi 5 etapta tamamladı. Kendi ülkemizin milli takımımızın hazırlık maçları olan sporcularımızın maçlarını erteleyelim ancak, diğer ülkelerin milli takımlarda oynayan sporcuların maçlarını nedense bizden başka erteleyen başka bir ülke yok. Erteleme sadece bir takım ile kalmadı yönetmelikte olan en az 2 sporcu milli takıma gitmesi durumunda takımın maçaları ertelenir maddesi es geçilerek ertelemeler yapıldı, bu ertelemelerin sıkıntısını dışarıdan önemsiz karşılana bilinir ama burada alın teri ve birçok zorluklarla mücadele veren takımları zor durumda bırakıldı.

Sezonun sonunda TMTF den olumlu hamleler atıldı, bu zamana kadar hiçbir müsabakaya gelmeyen federasyonumuzun yöneticileri son iki aydır tüm müsabakalarda yönetim kurulu tamamına yakın gelmeye başlayarak ve organizasyon komitesinin ’de tüm organizasyonlarda aksaklıkları ve törenlerin düzenlemesi için hazır bulundular. Bunun gibi çalışmaların biz masa tenisi severlerin arzuladığı güzel çalışmalardır. Daha heyecanlı bir süper lig olması dileği ile bir sonraki sezonda görüşmek üzere….

Her şey masa tenisi için,

 


Bu yazı 4808 defa okunmuştur.Diğer Yazıları
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam