reklam
10-10-2017

The Rise of Table Tennis Media

Türkiye Lig'leri Açılış Etabını, Masa Tenisi Festivali havasında Adana'da gerçekleştirdik. Organizasyon, Salon, Maçlar ve Kebap kısaca her şey çok güzeldi.

Adana Etabının bir başka güzel yanı ise Masa Tenisi'nin Medyadaki yükselişlinin zirveye ulaştığı nokta olmasıydı. Yıllar, yıllar sonra ilk kez bir Lig Etabı öncesinde Basın Toplantısı organize edildi. Medya'nın yoğun ilgi gösterdiği bu Basın Toplantısına Adana yerel basını, Ulusal Basının Adana ve Akdeniz temsilcileri ile Federasyonumuzun özel daveti ile İstanbul ve Ankara'dan gelen Medya kanallarının spor müdürleri katıldı. Federasyon Başkanımız ve Adanalı Milli sporcuların yer aldığı Basın Toplantısı Türkiye Lig'leri Açılış Etabı hakkında bilgiler verirken, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu'nun ne kadar geniş bir vizyona sahip olduğunu da ortaya koydu.
Medya mensupları Federasyon Başkanımızı ve Milli sporcularımızı soru yağmuruna tuttu. Bugüne kadar gazetecilik hayatımda 28 Olimpik branşta yüzlerce basın toplantısına katılmış birisi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, basın toplantılarında genelde çok soru sorulmaz. Medya açıklamaları alır. Görselini çeker ve basın toplantısı bazen hiç soru sorulmadan biter. Ama Türkiye Lig'leri Açılış Etabını Basın Toplantısı, belki de son yıllardaki en uzun basın toplantılarından birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Basın Toplantısının sonunda bir çok medya kanalının özel demeç almak için birbiriyle yarışması ise Türk Masa Tenisi için gurur verici bir tabloydu.
Basın Mensupları kafalarındaki tüm sorulara içtenlikle yanıt buldular ve Masa Tenisine doymuş bir şekilde Basın Toplantısından ayrıldılar.
Türkiye Lig'leri Açılış Etabını töreninde de Medya mensupları bizleri yalnız bırakmadı. Tam tamına 47 basın mensubu akredite olarak organizasyon boyunca görev yaptı.
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Basın Kurulu da eksiksiz, Türkiye Lig'leri Açılış Etabında gazeteci dostlarına destek verdi.
Adana etabının bir başka güzelliği ise Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Fotoğrafçılık Bölümü  öğrencilerinin maçlara ilgi göstermesi oldu. Kendilerini medya kartı vererek akredite etmemiz, hatta fotoğraf çekmeleri için fotoğraf makinesi temin etmemiz,  Gazetecilik ve Fotoğrafçılık öğrencilerini oldukça memnun etti. Onlar için mükemmel bir pratik imkanı odu. Ayrıca TMTF Basın kurulu üyelerimiz bu öğrenci kardeşlerimizi staj yapmaları için kendi kurumlarında iş imkanı sağlayacak olması da gelecekteki 'Masa Tenisi İhtisas Basını' hayalimizin belki de temelini teşkil edecek.

Türkiye Lig'leri Açılış Etabı sadece bu yönleriyle değil, Medyada çıkan haber sayısıyla da Türk Masa Tenisi'nin zirveye yükseldiği yer oldu. Bugüne kadar özellikle son 20 yılda çıkan Masa Tenisi haberinin sayısından daha fazla haber sadece Türkiye Lig'leri Açılış Etabında yapıldı.
Bu arada Federasyonumuzun göreve geldiği 10 ay süresince TMTF Basın Kurulumuzun çıkarttığı haber sayısının da bini geçtiğini ve bu haber linklerinin ve Medya Takip ajansları tarafından taranarak gönderilen masa tenisi haberlerinin tamamını Federasyonumuzun web sitesinde bulunan 'Basında Masa Tenisi' bölümünde bulabilirsiniz.

Kısacası Kerim Koç başkanlığındaki Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, Medya anlamında bir devrime imza attı. Masa Tenisini halkla, kamuoyuyla buluşturacak olan Medyaya uzak kalmadı.
Kerim Koç ve TMTF Yönetim Kurulu'ndan aldığımız güç ve destekle TMTF Basın Kurulu olarak içtenlikle  The Rise of Table Tennis Media diyebilirim.
Türk Masa Tenisi'nin Medya'daki Yükselişi devam edecek.
Bizi izlemeye devam edin.

 


Bu yazı 920 defa okunmuştur.Diğer Yazıları
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam