04-01-2018 GÜNDEM

TMTF Başkanı Koç, 2017 ile ilgili değerlendirmede bulundu.

TMTF Başkanı Koç, 2017 ile ilgili değerlendirmede bulundu.

TMTF Başkanı Koç, 2017 ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Görev yaptıkları bir yıllık zamanda Masa Tenisi'ne bir ivme kazandırdıklarını belirten, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, 2017 yılıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Masa Tenisi'nin toplumdaki bilinirliliğinin her geçen gün artığının altını çizen Koç ''Özellikle Uluslar arası arenada elde ettiğimiz başarılar ve ardından sporcularımızın dünya sıralamasındaki puanlarının artması, 2020 Olimpiyatlarına Türk sporcu gönderme ana hedefimizde çok ciddi olarak yol kat etmemizi sağladı. Uluslar arası Açık Turnuvalarda Milli takım sporcularımız, göğsümüzü kabartacak sonuçlar elde ettiler. Tarihimizde ilk defa kendi yetiştirdiğimiz Türk sporcularla çift erkeklerde madalya elde ettik. A Erkek takımımız tarihinde ilk kez Avrupa 1.Liginde final oynadı ve devler Ligine yükseldi. 15 yaşındaki sporcumuz Özge Yılmaz En İyiler Turnuvasında Avrupa ikincisi oldu. Özge Yılmaz ve Ece Haraç, sadece 10 sporcunun çağrıldığı ITTF'in en üst düzey eğitim kampına davet edildi. Avrupa ve Balkan Şampiyonalarında bir çok madalya kazandık. Bu başarılar gelecek için bize çok ciddi anlamda umut verdi'' dedi.

Türkiye Ligleriyle ilgili olarak yapısal bazı değişikliklere gittiklerine değinen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, ''Sezon başında Lig'lerimizle ilgili bazı değişiklikler yaptık. Bunların sonuçlarını gözlemliyoruz. Sezon sonunda değerlendireceğiz. Bu tecrübelerin ışığında 2018'de istifade edeceğiz. İllerimizde mümkün olduğunca çok antrenör kursu açıyoruz. 2017'de üst yapıyı kurduk, 2018'de de devam edecek. Yetiştirdiğimiz antrenör ordusu, Masa Tenisçisi ordusuna dönüşecek'' şeklinde konuştu.

Masa Tenisi'ni tabana yayma anlamında çalışmalar yaptıklarını belirten Koç, ''2017 yılında katıldığımız fuar ve açık alan etkinlikleriyle çok ciddi kitlelere ulaştık. Mümkün olduğunca çok fuarlara katılıyoruz. Standımızı ve masalarımızı kurup, Milli sporcularımızı getirerek, vatandaşlarımıza Masa Tenisi oynatıyoruz. 6 Nisan Dünya Masa Tenisi gününe çok önem veriyoruz. 81 ilimizde dolu, dolu kutladık. İzmir İl Temsilciliğimiz ITTF tarafından 2017 Yılının En İyi Etkinliği ödülünü aldı. İki milyon kişiye Masa Tenisi Oynatıyoruz projemize hız kesmeden devam ediyoruz. 2018'de de yüz binlere Masa Tenisi oynatmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

Çin'deki Masa Tenisi kamp merkezlerini ziyaret ettiklerini söyleyen Koç ''Çin'in dünya Masa Tenisi'nde geldiği nokta ortada. Bu nedenle Çin ile ilgili olarak ikili ilişkilerde bulunmak istiyoruz. Sporcularımızın orada kamp yapması için bazı anlaşmalar yaptık. Hatta Milli takım sporcularımızın Çin Ligi'nde oynaması için de görüşmeler yaptık. 2017'de Romanya'da yaptığımız kamp sonrası, hiç yenemediğimiz Avrupa Şampiyonu Romanya'yı tarihimizde ilk kez yenme başarısı gösterdik. Diğer ülke Federasyonlarıyla da ikili kamplara devam edeceğiz. 2018 yılında yoğun bir faaliyet takvimi bizleri bekliyor. Hep beraber başarılı günlere dileklerimizle" dedi.


Bu haber 526 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam