18-12-2017 GÜNDEM

Tek seans ücretine Hakem isyanı!...

Çift seans olan Hakem ücretlerini, tek seansa düşürmesi sebebiyle,

Tek seans ücretine Hakem isyanı!...

Gençlik Spor İl Müdürlüğünün Çift seans olan Hakem ücretlerini, tek seansa düşürmesi sebebiyle, 18 Aralık 2017 tarihinde İstanbul'da oynanması gereken İlkokullar arası Küçük Erkek Masa Tenisi karşılaşmaları Görevli Hakemlerin müsabakalara gelmemesi nedeniyle oynanamadı.
Avrupa Yakasında Tozkoparan Spor Salonunda, Anadolu Yakasında ise Pendik Sülüntepe Spor Kompleksinde oynanması gereken İlkokullar arası Küçük Erkek Masa Tenisi karşılaşmaları ileri bir tarihe ertelendi.
Her iki salonda da maçlara katılmak için gelen 30'ar okul, maçlarını oynayamadan geri döndü.

PENDİK'TE MAÇLAR HAKEMSİZ OYNATILMAYA ÇALIŞILDI
Hakemlerin gelmemesi üzerine İl Tertip Komitesi Tozkoparan Spor Salonundaki maçları ileri bir tarihe ertelerken, Pendik Sülüntepe Spor Kompleksinde maçları öğretmen ve öğrencilerin yönetmesi istendi. Tüm itirazlara rağmen, İl Tertip Komitesinden gelen erteleme yazısına kadar maçlar Hakemsiz oynatılmaya devam etti. Erteleme bilgisi gelince sonuçlar iptal edildi.
Yaşanan olaylar karşısında 200'ün üzerinde öğrenci mağdur olurken, Veliler ise adeta isyan etti.

YILDIZ MAÇLARI DA ERTELENDİ
İlkokullar arası Küçük Erkek Masa Tenisi karşılaşmaları ile birlikte Aralık'ın son haftası oynanması gereken Yıldız maçları da ertelendi. Maçların ne zaman yapılacağına İl Tertip Komitesi karar verecek.

TAKIM MAÇLARINA FERDİ ÜCRET
TMTF Merkez Hakem Komitesi Başkanı Hüseyin Öztürk, Masa Tenisi Dünyası'na yaptığı açıklamada, maçların takım müsabakası olarak oynatılmasına rağmen Gençlik Spor İl Müdürlüğünün ferdi spor ücreti ödediğini, bu ücretinde çift seanstan, tek seansa indirildiğini belirtti.

Sabahtan akşama kadar devam eden Okul maçlarında Gençlik Spor İl Müdürlüğü; Uluslararası hakemlere 40 TL, Ulusal Hakemlere 38 TL, İl Hakemlerine 32 TL, Aday Hakemlere ise 28 TL seans ücreti ödüyor.


Bu haber 4876 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam