reklam
03-10-2017 GÜNDEM

Şükran Cangir bir rekora imza attı

Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası tek bayanlarda...

Şükran Cangir bir rekora imza attı

Yıldızlar Ferdi Türkiye Şampiyonası tek bayanlarda Şampiyonluğa ulaşan Batmanlı Şükran Cangir, kupaya uzanırken Türkiye rekoru kırdı.
Yıldız Tek Bayanlar Ana Tablo ilk maçında Suriyeli Nihat Nebhan'a 3-2 mağlup olan Şükran Cangir yoluna mağluplar grubundan devam etti.
Sevde Ulusoy'u 3-0, Ece Kocabaş'ı 3-0, Duygu Dönmez'i 3-0, ilk turda yenildiği Nihat Nebhan'ı 3-0, Arzusu Ceyhan'ı 4-0, Sena Kaplan'ı 4-2, Gamze Çotra'yı 4-2, Ecem Özoral'ı 4-1 ve finalde Simge Devrim İnal'ı 4-0 mağlup ederek üst üste tam 9 maç kazanarak tarihi bir rekorla Türkiye Şampiyonluğuna uzandı.
Bu sezon uygulanmaya başlayan yenilenin mağluplardan devam ettiği ve ikinci yenilgisini alanın elendiği sistem Şükran Cangir'in rekor kırmasını sağladı.
Geçen sezon Kayseri'de yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Şampiyonluğu elde eden Özge Yılmaz, kupaya 5 maç kazanıp ulaşmıştı. Bu sezon ise Şükran Cangir Ana Tablo'daki ilk maçını kaybettiği için fazladan 5 maç yapmak zorunda kaldı. 
Antrenör Recep Bezenmiş'in çalıştırdığı Batmanlı Şükran Cangir geçen sezon da final oynamış ancak finalde Özge Yılmaz'a yenilerek Türkiye ikincisi olmuştu.
En İyi 12'lerdeki başarılı performansı ile Yıldız Bayan Milli takımına yükselen Şükran, bu yıl Bulgaristan'da yapılan Balkan Şampiyonasında gümüş madalya kazanmıştı.
Balkan Şampiyonası'ndaki başarısının kendisine güç verdiğini söyleyen Şükran Cangir, ''Daha çok çalışarak yeni sezona hazırlandım. Sadece Türkiye Şampiyonasına odaklandım. Ana Tablo ilk maçında şanssız bir maç kaybettim. Daha önce hiç karşılaşmadığım ve oyununu bilmediğim bir rakipti. Daha sonra onunla ilerki turlarda yeniden karşılaştım ve set vermeden yendim. Diğer tüm maçlarımı da kazanarak yeniden Ana Tablo'ya çıktım. Son üç maçımı neredeyse hiç dinlenmeden üst üste oynadım. Geçen yıl finalde kaçırdığım Türkiye Şampiyonluğuna bu yıl ulaştığım için çok mutluyum'' dedi.
Şükran'ın iyi bir çıkış yakaladığını söyleyen Batman Antrenörü Recep bezenmiş ''Şükran bu çıkışını istikrarlı bir şekilde devam ettiriyor. İnşallah hem Batman formasıyla, hem de Türk Milli takımı formasıyla daha büyük başarılara ulaşacaktır. Bizleri destekleyen Batman Vali yardımcımız ve aynı zamanda Batman Belediyesi başkan vekili Ertuğ Şevket Aksoy'a teşekkürlerimizi sunmak istiyorum. Sena Kaplan da Şükran ile birlikte çiftlerde Şampiyon oldu. Bu çocuklar onlara destek olunduğunda neleri başardıklarını gösterdiler. Çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz'' dedi. 


Şükran Cangir ayrıca takım arkadaşı Sena Kaplan ile Çiftler de Türkiye Şampiyonluğunu elde ederek Şampiyonası iki madalya ve iki kupayla tamamladı.


Bu haber 2043 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam