24-06-2017 AVRUPA

Milliler yine madalyaları topladı

Paralimpik Uluslar arası Almanya Açık Masa Tenisi Turnuvası Almanya'nın Bayreuth şehrinde yapıldı.

Milliler yine madalyaları topladı

Paralimpik Uluslar arası Almanya Açık Masa Tenisi Turnuvası 13-18 Haziran 2017 tarihleri arasında Almanya'nın Bayreuth şehrinde yapıldı. Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu faaliyet programında yer alan turnuvada ülkemizi temsil eden Masa Tenisi Milli takımımız ferdilerde 7 madalya, takım maçlarında ise 5 madalya olmak üzere toplam 12 madalya elde ettiler.
Ferdi maçlarında, Erkekler Class 5'de Ali Öztürk, yarı finalde Alman, finalde ise Koreli rakibini aynı sonuçla 3-1 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.  Erkekler Class 4'de Abdullah Öztürk finalde Koreli rakibine, Kadınlar Class 7'de Kübra Korkut finalde Hollandalı rakibine yenilerek gümüş madalya kazandılar. Yarı finale yükselme başarı gösteren sporcularımızdan Kadınlar Class 9'da Neslihan Kavas, Kadınalr Class 10'da Merve Cansu Demir, Erkekler Class 4'de Nesim Turan ve Kadınlar Class 3'de Nergiz Altıntaş ise bronz madalya elde ettiler.

Takım karşılaşmalarında Türkiye üç kategoride turnuva birinciliğini elde etti.

Kadınlar Class 8-10'da Neslihan Kavas-Merve Demir'den oluşan Türk Milli takımı, yarı finalde Almanya'yı finalde ise Polonya'yı aynı skorla 2-0 yenerek altın madalyayı kazandı.
Erkekler Class 4'de Abdullah Öztürk ve Nesim Turan'dan kurulu Türk Milli takımı yarı finalde Fransa'yı, finalde ise Kore'yi aynı sonuçla 2-0 mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldular.
Erkekler Class 5'de Ali Öztürk ve Hamza Çalışkan'dan oluşan Türk Milli takımı yarı finalde Norveç'i, finalde ise Kore'yi aynı skorla 2-1 yenerek altın madalya elde ettiler.
Kadınlar Class 2-3'de Nergiz Altıntaş ve Hatice Duman, Kadınlar Class 6-7'de Kübra Korkut ve Mısırlı partneri bronz madalyayı kazandılar.


Bu haber 1065 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER AVRUPA HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam