reklam
06-10-2016 AVRUPA

Melek Hu Tek Bayanlar Avrupa Şampiyonu

Milli sporcumuz Melek Hu Macaristan'da düzenlenen Avrupa Masa Tenisi Şampiyonasında tek bayanlarda Avrupa Şampiyonu oldu.

Melek Hu Tek Bayanlar Avrupa Şampiyonu

Milli sporcumuz Melek Hu Macaristan'da düzenlenen Avrupa Masa Tenisi Şampiyonasında tek bayanlarda Avrupa Şampiyonu oldu. 
Milli sporcumuz final maçında geçen yılın Avrupa üçüncüsü Çin asıllı Portekizli Yu Fu'yu 11-3, 11-2, 11-4, 10-12 ve 11-7'lik setlerden sonra 4-1 mağlup ederek tek bayanlar 2016 Avrupa Şampiyonu oldu.
Melek Hu, son 64'de Belaruslu Alina'yı 4-0, son 32'de İspanyol Sara Ramirez'i 4-0, son 16'da Rus Polina Mikhailova'yı 4-2, çeyrek finalde Çin asıllı Alman Han Ying'i 4-2, yarı finalde ise
Çin asıllı Hollandalı Li Jie'yi 11-5, 11-3, 11-3 ve 11-6'lık setlerle 4-0 yenmişti.
Melek Hu, geçen yıl Rusya'nın Ekaterinburg kentinde yapılan Avrupa Şampiyonasında partneri Çin asıllı İspanyol oyuncu Shen Yanfei ile birlikte 2015 Çift Bayanlar Avrupa Şampiyonu olmuştu. 

DİĞER SPORCULARIMIZ ELENDİ
Tek erkekler, tek bayanlar, çift erkekler, çift bayanlar ve karışık çiftler kategorilerinde düzenlenen Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası'nda ülkemizi bayanlarda Melek Hu, Gülpembe Özkaya, İpek Karahan ve Kübra Tan, erkeklerde ise İbrahim Gündüz, Ahmet Li ve Talha Yiğenler temsil etti. Teklerde ve çiftlerde mücadele eden sporcularımız maçlarını kaybederek Şampiyonadan elendiler.
Tek Erkeklerdeki madalya umudumuz Ahmet Li, son 32 turunda sakatlanarak turnuvadan çekildi. 

FİNALLER
Çift bayanlar: Silbereisen/Winter (Alm) - Shan Xiaona/Solja (Alm):4-3
Çift erkekler: Franziska/Groth (Alm/Dan) - Dyjas/Gorak (Pol):       4-2
Tek bayanlar: MELEK HU (TÜRKİYE) - Yu Fu (Por): 4-1
Tek erkekler: Lebesson (Fra) - .Simon Gauzy (Fra):   4-1
Karışık çiftler: Monteiro/Dodean (Por/Rom) - Karlsson/Ekholm (Swe): 3-2
YARI FİNALLER
Tek Bayanlar: Melek Hu - Li Jie: 4-0, Samara-Yu Fu: 3-4
Tek Erkekler: Dyjas - Lebesson:1-4, Timo Boll - Gauzy: 1-2 (Timo Boll sakatlandı ve çekildi)
ÇEYREK FİNALLER
Tek Bayanlar: Melek Hu-Han Ying: 4-2, Li Jie-Ekholm: 4-3, Silbereisen-Samara: 2-4, Yu Fu-Solja:4-3
Tek Erkekler:  Dyjas - Lou Lei: 4-1, Lebesson-Freitas: 4-2, Timo Boll-Olah: 4-2, Gauzy-Gardos: 4-2

 

TÜRK MİLLİ TAKIMIN SPORCULARININ MAÇ SONUÇLARI
23 EKİM

Ana Tablo 1/2 Melek Hu - Yu Fu (Por):4-1 (11-3, 11-2, 11-4, 10-12,11-7)
Ana Tablo 1/4 Melek Hu - Li Jie (Hol): 4-0 (11-5, 11-3, 11-3, 11-6)
22 EKİM
Ana Tablo 1/8 Melek Hu - Han Ying (Alm): 4-2 (11-7, 9-11, 11-9, 11-8, 8-11, 11-9)
Ana Tablo 1/16 Melek Hu - Polina Mikhailova (Rus): 4-2 (7-11, 9-11, 11-5,11-4, 11-9, 11-9)
21 EKİM
Ana Tablo 1/32 Ahmet Li - Kou Lei (Ukr): (6-11, 6-11, 4-11, 0-11) Ahmet Li 4.sette sakatlanarak maçtan çekildi.
Ana Tablo 1/32 Melek Hu - Sara Ramirez (İsp): 4-0 (11-5,11-8,11-7,11-7)
Ana Tablo 1/16 Ahmet Li/Kou Lei - Kristian Karlsson/Mattias Karlsson (Swe): 0-4 (2-11, 5-11, 3-11, 3-11)
20 EKİM
Ana Tablo 1/64 Ahmet Li - Bai he (Svk): Hükmen Ahmet Li
Ana Tablo 1/32 Ahmet Li/Kou Lei - Konecy/Prokopcov (Çek): 4-0 (11-4,11-4,11-9,12-10)
Ana Tablo 1/32 İpek/Kübra - Dolgikh/Mikhailova (Rus):1-4 (11-4, 8-11, 3-11, 9-11, 5-11)
Ana Tablo 1/64 Melek Hu - Alina Arlouskaya (Blr): 4-0 (11-3,11-6,11-4,11-6)
Ana Tablo 1/16 Ahmet Li/Melek Hu - Olah (Fin)/Pota (Macar): 2-3 (3-11, 8-11, 11-5, 11-4, 9-11)
Ana Tablo 1/32 Ahmet Li/Melek Hu - Schmid/Aschwanden (Sui): 3-0 (11-2, 11-6,11-6)
19 EKİM
İbrahim Gündüz - 
Cantero (İsp)0-4 (7-11, 8-11, 1-11, 9-11)
Talha Yiğenler - Petro (Sırp): 2-4 (11-8, 3-11, 12-10, 4-11, 6-11, 4-11)
İpek Karahan - Guisnel (Fra):4-3 (6-11, 12-10, 10-12, 5-11, 11-4, 14-12, 11-7)
İpek Karahan - Haliti (Kos): 4-1 (11-2, 9-11, 11-5, 11-6, 11-5)
Kübra Tan - De Nutte (Lüx): 0-4 (6-11, 5-11, 6-11, 10-12)
Gülpembe Özkaya - Moret (Sui): 0-4 (5-11, 8-11, 9-11, 9-11)
İbrahim/Talha - Maslovs/Reinholds (Lat): 3-2 (11-7,11-8, 8-11, 9-11, 11-3)
İbrahim/Talha - Lewandowski/Zatowka (Pol): 2-3 (6-11,12-10,9-11,11-7,7-11)
İpek/Kübra - Rusinova/Zdanovska (Lat): 3-2 (11-6,11-3,7-11,11-5)
Ahmet Li/Kou Lei - Glod/Mladenovic (Lux): 3-1 (11-9,11-6,9-11,11-8)
18 EKİM
İbrahim Gündüz - Bai He (Svk): 0-4 (4-11, 8-11, 7-11, 5-11)
İbrahim Gündüz - Reinholds (Let): 4-1 (4-11, 11-13, 8-11, 12-10, 6-11)
Talha Yiğenler - Stoyanov (İta): 3-4 (6-11, 11-13, 11-7, 11-4, 10-12, 11-7, 4-11)
Talha Yiğenler - Sgouropoulos (Yun): 0-4 (7-11, 12-14, 9-11, 5-11)
İpek Karahan - Gaponova (Ukr): 1-4 (5-11, 6-11, 14-12, 4-11, 5-11)
İpek Karahan - Nikitchanka (Blr): 3-4 (13-11, 5-11, 7-11, 7-11, 11-9, 11-9, 8-11)
Kübra Tan - Ho Tin Tin (İng): 0-4 (5-11, 13-15, 6-11, 7-11)
Kübra Tan - Deng (Aze): 1-4 (10-12, 6-11, 8-11, 12-10, 1-11)
Gülpembe Özkaya - Jeger (Hırvat): 2-4 (5-11, 4-11, 11-9, 11-5, 3-11, 7-11)
Gülpembe Özkaya - Colantori (İta): 2-4 (7-11, 8-11, 12-10, 10-12, 15-13, 5-11)
Talha/İpek - Yefimov/Aleksyenko (Ukr): 0-3 (6-11, 7-11, 13-15) 



Bu haber 55252 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

Münir başaran 21-12-2016 19:07

lütfen bunu takımdan çıkarın ve gerekiyorsa evine gönderin. hala bu ülkeyi kullandığı anlaşılmıyormu


DİĞER AVRUPA HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam
UA-57566543-1