22-11-2016 DÜNYA

Melek Hu İsveç'de final oynadı ama ay-yıldızı yine taşımadı

Avrupa Şampiyonu sporcumuz Melek Hu, İsveç Open finalinde Japon İshikawa'ya yenilerek ikinci oldu.

Melek Hu İsveç'de final oynadı ama ay-yıldızı yine taşımadı

Avrupa Şampiyonu sporcumuz Melek Hu, İsveç Open finalinde Japon İshikawa'ya yenilerek ikinci oldu.
Milli takım maçlarında yer almayan ama ferdi turnuvaları hiç kaçırmayan Melek Hu, bireysel başarılarını sürdürüyor.
Son olarak İsveç'de düzenlenen ITTF World Tur'a katılan Çin asıllı sporcu Ana Tablo 1.turda Fransız Marie Migot'u 4-1 yendi. 2.turda Çin asıllı Polonyalı Yang Xiaoxin'i 4-2 mağlup eden Melek Hu, 3.turda Japon Kato Kyoka'yı 4-1 yendi. İsveç Open turnuvasında çeyrek finalde G.Koreli Jeon Jihee'yi, yarı finalde ise Çin asıllı Alman Han Ying'i aynı skorla 4-3 yenen Melek Hu finale yükseldi. İsveç Open finalinde Japon Kasumi İshikawa ile karşılaşan Melek Hu, maçı 4-1 kaybederek turnuvada ikinciliği elde etti.   

MELEK HU'YA BÜYÜK TEPKİ

Dünya sıralamasında 18.sırada bulunan Avrupa Şampiyonu Melek Hu'nun İsveç Open turnuvasında göğüsünde ay-yıldız olmayan formalarla mücadele etmesi, masa tenisi camiasında büyük bir tepkiye sebep oldu. Turnuvaya katılan tüm sporcuların ülke bayrağı taşıyan forma ile oynamasına rağmen Melek Hu'nun sözde Türkiye adına katıldığı turnuvada Türk bayrağı taşımayan forma giymesi tartışmalara neden oldu. Türk doğumlu ve Türk kökenli olmamaması, devşirme olarak Türkiye'ye getirilmesi, Türkiye'de geçirdiği 9 yılda Genç ve Yıldız Milli takımın katıldığı turnuvalardan daha fazla uluslar arası müsabakaya gönderilmesi ve uğruna milyonlarca TL harcanması, Melek Hu'ya olan tepkilerin her geçen gün artmasına neden oluyor.
Bir çok masa tenisi sever Melek Hu'nun elde ettiği başarılardan gurur duymuyor. Son olarak Melek Hu'nun Uluslar arası turnuvalarda Türk Milli takım formasını giymemesi, Milli takım maçlarında oynamayı reddetmesi, sporcuya karşı olan öfkeyi daha da körüklüyor.


Bu haber 3267 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam