19-06-2017 MİLLİ TAKIM

Masa Tenisi'nden 16 madalya

Türkiye, takım ve ferdi müsabakalar sonunda toplamda elde ettiği altı altın, beş gümüş ve beş bronz madalya ile Şampiyonayı 16 madalya ile tamamladı.

Masa Tenisi'nden 16 madalya

Bulgaristan'ın Albena şehrinde düzenlenen 25. Gençler Masa Tenisi Balkan Şampiyonası sona erdi. Türkiye, takım ve ferdi müsabakalar sonunda toplamda elde ettiği altı altın, beş gümüş ve beş bronz madalya ile Şampiyonayı 16 madalya ile tamamladı. 
25. Gençler Masa Tenisi Balkan Şampiyonası'nın son gününde ferdi maçların finalleri yapıldı. Türkiye ferdi maçlarda; üçü altın, beşi gümüş, dördü bronz olmak üzere toplam 12 madalya kazandı. Takım maçlarında üç altın, bir bronz madalya elde ederek Takımlar Balkan Şampiyonu olan Türkiye, başarısını ferdi maçlarda da devam ettirdi.

Türkiye ve ev sahibi Bulgaristan'ın yanı sıra, Sırbistan, Romanya, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Karadağ, Bosna-Hersek ve Moldova'nın katıldığı Balkan Genşerl Masa Tenisi Şampiyonasının son gününde ferdi finalleri oynandı.
Genç Erkek tekler kategorisinde ilk üç sırayı Milli sporcularımız paylaştı. Finalde Tugay Yılmaz'ı 4-0 mağlup eden Talha Yiğenler altın madalyanın sahibi olurken, Tugay Yılmaz gümüş, Zihni Batuhan Şahin ise bronz madalya kazandı. Genç Bayan tekler kategorisinde Simay Kulakçeken gümüş, Yıldız Bayan tekler kategorisinde Şükran Cangir gümüş madalyanın sahibi oldu.
Genç Bayan çiftler kategorisinde finalde ev sahibi ülkeden Esin Said/Maria Yovkova ikilisini 3-0 mağlup eden Simay Kulakçeken/Betül Nur Kahraman çifti altın madalyayı kazandı. Bu kategoride Zeynep Çelik/Dilan Tek ikilisi ise bronz madalyayı elde etti. Yıldız Bayan çiftlerde Ece Haraç/Özge Yılmaz gümüş, Genç Erkek çiftlerde Talha Yiğenler/Zihni Batuhan Şahin bronz madalya kazandı.
Gençler Karışık Çiftlerde ilk iki sırayı Milli takım sporcularımız alırken finalde Zihni Batuhan Şahin/Aybüke Öner çiftini 3-1 mağlup eden Talha Yiğenler/Simay Kulakçeken altın madalyanın, Zihni Batuhan Şahin/Aybüke Öner ise gümüş madalyanın sahibi oldu. Yıldızlar Karışık çiftlerde ise İbrahim Atuğ/Şükran Cangir ikilisi bronz madalya kazandı.

Bu sonuçlardan sonra Türkiye, takım ve ferdi müsabakalar sonunda toplamda elde ettiği altı altın, beş gümüş ve beş bronz madalya ile madalya sıralamasında toplam 16 madalya ile 10 ülke arasında Romanya'nın ardından ikinciliği elde etti. 


Bu haber 5755 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MİLLİ TAKIM HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam