28-12-2017 GÜNDEM

Küçük Beyaz Top geri dönüyor

''Küçük Beyaz Top'' Sosyal Sorumluluk Projesi 2018 yılında geri dönüyor

Küçük Beyaz Top geri dönüyor

2013 ve 2014 yıllarında ünlü müzisyen Behzat Gerçeker ile Beşiktaş Teknik Direktörü Sabahattin Sabrioğlu öncülüğünde hayata geçirilen ''Küçük Beyaz Top'' Sosyal Sorumluluk Projesi 2018 yılında geri dönüyor.

Projenin hayata geçtiği dönemde çok ses getirdiğini söyleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Sabahattin Sabrioğlu, Masa Tenisi Dünyası'na yaptığı özel açıklamada, projenin 2018 yılında çok daha geniş kapsamlı  olarak geri döneceğini belirtti.

’’Küçük Beyaz Top’’ projesi ile gençlerin ve halkın ilgisini Masa Tenisi'ne çekmeyi hedeflediklerini söyleyen Sabahattin Sabrioğlu, ‘'Bu sosyal sorumluluk projesinin kapsamındaki okul sayısını kısa zamanda arttırarak, 150 bin öğrenci ve veliyi Masa Tenisi ile tanıştırmayı amaçlıyoruz. Destek verdiğimiz okulları her ay ziyaret ederken, gelişimlerini takip edeceğiz. Daha sonra bu okulların katılacağı bir mini turnuva organize edeceğiz’’ dedi.

Masa Tenisine verdiği destekle bilinen Behzat Gerçeker ise ''Küçük Beyaz Top sayesinde bugüne kadar hiç spor yapmamış bir çok çocuğumuz spor yapma imkanı bulacak. Bu nedenle Küçük Beyaz Top Sosyal Sorumluluk Projesi Türk Masa Tenisi’nin tanıtımına olduğu kadar, aktif spor yapan gençlerin çoğalması açısından da önem taşıyor’’ dedi.

 2013 yılında starı verilen ‘’Küçük Beyaz Top’’ projesinde;  Zeytinburnu Veliefendi İlkokulu, Zeytinburnu Celalettin Gözüsulu İlkokulu, Halkalı Sultan Reşat Ortaokulu, Halkalı Güneş Ortaokulu, Esenler İbrahim Turhan Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Esenler Ticaret Meslek Lisesi, Esentepe Ortaokulu, Mevlana Ortaokulu , Melahat Öztoprak Ortaokulu , Aslangazi Ortaokulu , Sultangazi Ortaokulu, Ali Cevat Özyurt Ortaokulu, 125. Yıl Ortaokulu, Dostluk Ortaokulu, Mehmetçik Ortaokulu ve Sultangazi Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne toplam 40 adet Masa Tenisi masası, raket ve top hediye edilmişti.

''Küçük Beyaz Top'' Sosyal Sorumluluk Projesine Türkiye Süper Ligi takımlarından Beşiktaş ile Türkiye 1.Ligi'nde mücadele HDI Sigorta Arma Spor oyuncuları da destek verecek.


Küçük Beyaz Top Projesinin isim babası, Masa Tenisi Dünyası İmtiyaz Sahibi Murat İlter, 2013 yılında Proje kapsamındaki Veliefendi İlkokulu öğrencileriyle birlikte... 

 


Bu haber 18502 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam