reklam
01-02-2018 GÜNDEM

Girne Spor Birliği ihraç kararını yargıya taşıyor

KKTC temsilcisi Girne Spor Birliği Kulübünün,

Girne Spor Birliği ihraç kararını yargıya taşıyor

KKTC temsilcisi Girne Spor Birliği Kulübünün, Kuzey Kıbrıs Masa Tenisi Federasyonu tarafından tescilinin iptalinin ardından Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından da Türkiye 2.Ligi’nden ihraç edilmesinin yankıları devam ediyor.
Konuyu yargıya taşıyacaklarını belirten Girne Spor Birliği Yöneticisi Ahmet Aknar Masa Tenisi Dünyasına yaptığı açıklamada ‘’TMTF ile yaptığımız son görüşmede mahkemeden alınacak ara karar sonrası değerlendirme yapacaklarını, 2.Lig’e devam edebileceğimizi belirtmişlerdi. Ancak böyle bir karar alınmasına çok şaşırdık.  Konuyu yargıya taşıyoruz. Karara itiraz edip ara karar çıkartacağız’’ dedi.

Hatırlanacağı gibi, Kuzey Kıbrıs Masa Tenisi Federasyonu'nun 16.01.2018 tarihli Yönetim Kurulu karar ile Girne Spor Birliği Spor Kulüp tescilinin iptal edildiğine dair yazısı 25.01.2018 tarihinde Türkiye Masa Tenisi Federasyonuna ulaşmasının ardından 3289 sayılı Spor Genel Müdürülüğünün Teşkilat ve Görevleri hakkındaki kanunun 20.maddesi gereğince de ilgili kulüp 2.Lig müsabakalarından men edilmişti.


Bu haber 1385 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam