reklam
03-04-2016 LİGLER

EÜAŞ ve Bu Piliç Spor, 2.Lig Şampiyonu

Türkiye 2.Ligi, Zonguldak'da yapılan sezon finali etabıyla sona erdi. Erkeklerde ve bayanlarda ilk üç sırayı elde eden takımlar 1.Lige'e yükseldi.

EÜAŞ ve Bu Piliç Spor, 2.Lig Şampiyonu

Türkiye 2.Ligi, Zonguldak'da yapılan sezon finali etabıyla sona erdi. Erkeklerde ve bayanlarda ilk üç sırayı elde eden takımlar 1.Lig'e yükseldi.
Erkeklerde EÜAŞ, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve B.Ş. Belediyesi Ankaraspor, Bayanlarda ise Bu Piliç spor, Pendik Belediyesi ve Masa Der takımları Türkiye 1.Ligi'ne yükselmişlerdir. 
Erkeklerde Denizlispor, Amasya Belediyesi ve Burç Gençlik ile Bayanlarda İzmir B.Ş. Belediyesi (B), Akhisar Gençler Birliği ve İMKB Kız Teknik ve EML takımları 2.Lig'den düşmüşlerdir.


Erkeklerde Amasya Belediyesi ve Burç Gençlik ile Bayanlarda İMKB Kız Teknik ve EML takımları Zonguldak'daki 4.ve son etap maçlarına katılmadıkları için ligden ihraç edilmişlerdir. Bu nedenle ihraç edilen takımların daha önce oynadıkları maçlar da puanlamadan çıkartılmıştır. TMTF Müsabaka yönetmeliğinin ilgili maddesi gereği, Bir lig sezonunda dört defa sahaya çıkmayarak, hükmen yenik sayılan takımlar ligden çıkartılır, oynamış oldukları takımlarla yapmış oldukları maçlar iptal edilir ve lig yarışmalarının kalan yarışmalarında oynayamazlar. Bir sonraki sezonda oynanacak olan Terfi Yarışmasında oynayabilirler.


Bu haber 2213 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER LİGLER HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam