19-02-2016 GÜNDEM

Duygulandıran buluşma

En büyük hayali, hayranı olduğu eski Milli Basketbolcu ve TBF CEO’su Hidayet Türkoğlu ile tanışmak olan Down Sendromlular Masa Tenisi Türk Milli Takımı sporcusu, dünya üçüncüsü Kırklarelili Erman Çetiner'in bu isteği 'Masa Tenisi Dünyası Dergisi' aracılığı ile gerçek oldu.

Duygulandıran buluşma

 

En büyük hayali, hayranı olduğu eski Milli Basketbolcu ve TBF CEO’su Hidayet Türkoğlu ile tanışmak olan Down Sendromlular Masa Tenisi Türk Milli Takımı sporcusu, dünya üçüncüsü Kırklarelili Erman Çetiner'in bu isteği Masa Tenisi Dünyası aracılığı ile gerçek oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu’nda duygusal bir buluşma yaşandı.

Geçtiğimiz yıl Güney Afrika'da ilk kez düzenlenen Down Sendromlular Masa Tenisi Dünya Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak Dünya üçüncülüğünü elde eden Erman Çetiner'in en büyük hayali gerçek oldu. Hayranı olduğu, çok sevdiği ve en büyük hayalinin bir gün Hidayet Türkoğlu ile tanışmak olduğunu Masa Tenisi Dünyası Dergisi'ne verdiği bir röportajda dile getiren Erman Çetiner'in bu hayali Masa Tenisi Dünyası Dergisi, Kırklareli Spor İhtisas Kulübü, Lüleburgaz Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğünün yaptığı organizasyonla gerçek oldu.

Annesi, Antrenörü ve kendisini ilk çalıştıran, ilk yetiştiren Lüleburgaz Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Soner Polat ile beraber Hidayet Türkoğlu ile tanışacağından habersiz Türkiye Basketbol Federasyonuna gelen Erman Çetiner, hayranı olduğu Hidayet Türkoğlu'nu karşısında görünce büyük bir sevinç yaşadı.

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su eski milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu ile karşılaşması, Masa Tenisi Dünyası Dergisi ve kulüp yöneticilerinin kendisine yaptığı sürprizle gerçekleşen Erman Çetiner’in mutluluğu gözlerinden okundu. Kırklareli’nde yaşayan ve özel sporcular dünya şampiyonasına hazırlanan Erman Çetiner’in ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Hidayet Türkoğlu, ‘’Erman küçük yaşlardan bu yana bana hayranmış. En büyük hayali de benimle tanışmakmış. Ona haber vermeden benimle temasa geçtiler ve Erman’a bir sürpriz yapmak istediklerini söylediler. Ben de bu isteği anında kabul ettim. Kendisiyle tanışmaktan çok mutlu oldum’’ dedi. Dünya üçüncüsü sporcumuz, Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu ile bol bol fotoğraf çektirerek büyük bir mutluluk yaşadı. Türkoğlu ziyaretin sonunda Erman Çetiner'e imzalı Ay Yıldızlı kendi Milli takım formasını hediye etti.

Erman her şeyi başarmış

Erman'ın hem kişisel hayatında, hem de spor hayatında bir çok şeyi başardığını söyleyen Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu '' Yedi yıl üst üste Türkiye Şampiyonu olarak gururla karşıma geldi. Ayrıca, bir sporcu abisi olarak beni seviyor olması , en büyük hayalinin benimle tanışmak olması beni gerçekten çok mutlu etti.  Sohbet ettikçe de ne kadar pırlanta bir insan olduğunu yakından da görüyorsunuz. İnşallah bir bu kadar daha başarılar elde eder. Hem tanıştığımız için, hem de ülkemizi dünyada gururla temsil ettiği için onunla gurur duyuyoruz. Allah yolunu açık etsin. Zaten işini severek de yapıyor. Sevdiğin işin sonunda zaten başarıda geliyor. İnşallah uzun yıllar böyle devam eder'' dedi.

Kendine güven çok önemli

Bir sporcuyu başarıya götüren yolda en önemli hususun kendine güvenmek olduğunu söyleyen Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Hidayet Türkoğlu ''Erman ile yaptığımız sohbette de kendisine güvenen bir insan olduğunu gördük. Spor hayatı boyunca zaten çıtayı hep yüksek tutmuş.  Her zaman kazanmak istediğini söyledi. Bunu söyleyen bir insan zaten belli şeylerin yarısını başarmış oluyor. Çünkü o güven, istek, o arzu  insanın yanında her zaman oluyor. Etrafında da güzel insanlar olduğu zaman onu doğru yola yönlendirecek, iyi eğitecek böyle de güzel sonuçlar ortaya çıkıyor'' dedi.

Kardeşim iyi masa tenisi oynar

Bu güne kadar kendisinin çok fazla masa tenisi ile yakınlığının olmadığını söyleyen Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su ve eski Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu ''Ben değil ama benim erkek kardeşim çok güzel masa tenisi oynar. Allah sanki beni sadece basketbol için yaratmış. Tek ona biraz yeteneğim var. Onun dışında  başka sporlara yeteneğim yok. Tabi ki bir çok yerde masa tenisi oynuyoruz. Ama iş biraz hızlandın mı, o zaman biraz komik duruma düşüyoruz. Oynadığım arkadaşımla, aramızda paslaşmalar olduğu zaman yapabiliyorum ancak biraz hız arttıralım dediğimizde maalesef tıkanıyoruz. Allah'tan Erman gibi kardeşlerimiz masa tenisini güzel yapıyor ki bizde onları keyifle izliyoruz'' dedi.

Çok mutlu olduk

Bu buluşma organizasyonundan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Erman Çetiner'in annesi Gönül Oğuzalp Çetiner ''Böyle bir organizasyon yapılacağını ilk haber verildiğinde çok heyecanlandım. Erman'a belli etmemek için çok gayret ettik. Türkiye Basketbol Federasyonu'na gelip Hidayet Türkoğlu ile karşılaşıncaya kadar ne olduğundan haberi yoktu. Yakın zamanda babasını kaybettik. Bu buluşma onun için çok iyi oldu. Hayranı olduğu milli basketbolcuyu karşısında görünce büyük mutluluk yaşadı. Bize bu mutluluğu yaşatanlar ayrı, ayrı teşekkür ederim'' dedi.

Onlarla çalışmak ayrıcalık

Erman Çetiner ile hayranı olduğu Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su ve eski Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu'nun bir araya gelmesinden dolayı çok sevinçli olduğunu söyleyen Erman'ın ilk antrenörü Lüleburgaz Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Soner Polat ''Öncelikle bu buluşma için bize büyük destek veren Murat İlter'e, bizleri güler yüzü ilekapıda karşılayan Özlem Akova'ya ve tüm TBF çalışanlarına, bizi en güzel şekilde ağırlayan, son derece samimi bir ortamda bizlerle ilgilenen Hidayet Türkoğlu'na çok teşekkür ediyorum. Özel sporcularla çalışmak gerçekten çok kolay değil ama onların sevgisini kazanmak emeklerini görmek belki de dünyadaki en güzel duygulardan birisi. Ben tüm antrenörlerin, özel sporcularla çalışmalarını isterim. O zaman antrenör olduklarının farkına varacaklardır'' diye konuştu.

Hido benim idolüm

Hayranı olduğu eski milli basketbolcu ve TBF CEO'su Hidayet Türkoğlu ile tanışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Erma Çetiner ''Kendisiyle tanışmaya geldiğimi bilmiyordum. Onun odasında beklerken, bir anda onu karşımda görünce, ne yapacağımı şaşırdım. Hido, benim spor idolümdür. Her ne kadar masa tenisi spor yapsam da, basketbolu ve Hidayet Türkoğlu'nu çok seviyorum. En büyük hayalim bir gün onunla tanışmaktı. Bunun gerçekleşmiş olduğuna ve onun imzalı Milli takım formasını bana hediye etmesine hala inanamıyorum. Kendisine söz verdim. Çalışmaya devam edeceğim. İnşallah Dünya Şampiyonluğu madalyam ile tekrar ziyaretine geleceğim'' dedi.

Hedef Dünya Şampiyonluğu

Bu sene oluşturulan Down sendromlular masa tenisi Milli takımına girmeyi başaran Erman Çetiner, ilk kez Türk Milli takımı formasını Güney Afirka'da yapılan Dünya Şampiyonası'nda giydi. Dünya üçüncülüğünü elde eden Erman Çetiner, bir sonraki dünya şampiyonasında altın madalyayı kazanmakta kararlı. Şimdiki hedefinin dünya şampiyonluğunu kazanmak olduğunu belirten Erman Çetiner ''İlk kez 2015 Kasım ayında Güney Afrika’da Down Masa Tenisi Dünya Şampiyonasına katıldum ve dünya üçüncüsü oldum. Oraya gidip madalyamı almadan dönmeyeceğim demiştim ve bunu başardım. Şimdi hedefim dünya şampiyonu olmak. Altın madalyayı aldıktan sonra Türk bayrağımızı sırtıma asıp salonda sevinç koşusu yapmak istiyorum. Bu yılki dünya şampiyonasından mutlaka madalya ile ülkeme döneceğim. İnşallah bu madalya altın madalya olur. Kendime güveniyorum. Dünya Şampiyonu olmakta kararlıyım. Türkiye’yi, Kırklareli’yi, Lüleburgaz’ı, en iyi şekilde temsil edeceğim” dedi.

Soner Hocam teşekkür ederim

Kendisini yetiştiren Soner Polat'a ve şimdiki antrenörü Samet Polat'a çok teşekkür ettiğini söyleyen Erman, “Masa tenisine ilk başladığımda Soner Polat Hocam beni çalıştırdı. Benimle çok ilgilendi. Alt yapım onun sayesinde gelişti. Şimdi ise Kırklareli Kulübümde Mustafa Akyüz Hocam var. Samet Hocam ile zaten her zaman birlikteyiz. Bütün hocalarıma çok teşekkür ediyorum“  dedi. Eğer imkanı olursa, Türkiye’nin her ilinde, sadece masa tenisine özel spor salonu açmak hayali olduğunu söyleyen Erman ''Şu anda çalıştığım salonda bizden başka jimnastik, güreş, taekwondo grupları çalışıyor. Sadece bir spora ait bir salon çok önemli'' dedi. Masa tenisine yeni başlayanlar ve başlayacak olanlar için tavsiyelerde bulunan Erman ''Bu sporu öğreten hocalarını çok sevsinler, masa tenisi çok güzel bir spor. Ciddi olarak çalışsınlar, antrenmanları hiç kaçırmasınlar. Koşu, ısınmalara dikkat etsinler, teknikleri çalışırken vücut duruşlarına, ayaklarına dikkat etsinler. Ayrıca bu spordan keyif alsınlar, çünkü masa tenisi çok güzel bir spor'' şeklinde konuştu.
HABER: MURAT İLTER

YASAL UYARI:
www.masatenisidunyasi.com.tr web sayfasında yayınlanan tüm fotoğrafların ve yazı metinlerinin yasal hakkı, Masa Tenisi Dünyası imtiyaz sahibi Murat İLTER'e aittir. Web sayfamızda ve facebook sayfamızda yayınlanan fotoğraf ve haberleri; Kanuna uygun yazılı izni almadan, tamamını yada bir kısmını basılı yada elektronik ortamda basan veya yayınlayan, işleyen, çoğaltan,alıntı yapan, çoğaltılmış nüshaları yayan, imza yada logosunu silen yada kaldıran kişi ve kurumlar, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 67. ve 68.maddeleri uyarınca suç işlemiş sayılmaktadırlar. 
Bu nedenle, yayınladığımız her haber ve fotoğraflar
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun ilgili maddelerince korunmaktadır. Tarafımızdan izinsiz haber ve fotoğrafları yayınlayan kurum ve kuruluşlar hakkında, Kanunun ilgili hükümlerince Yasal İşlem başlatılacağını ve Tazminat Davası açılacağını bildiririz.

 

 

 

 

 


Bu haber 4117 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam