04-12-2017 DÜNYA

Dünya Gençler Şampiyonası'na Çin damgasını vurdu

2017 Dünya Gençler Şampiyonası İtalya Riva del Garda'da 26 Kasım - 3 Aralık 2017 tarihleri arasında yapıldı.

Dünya Gençler Şampiyonası'na Çin damgasını vurdu

2017 Dünya Gençler Şampiyonası İtalya Riva del Garda'da 26 Kasım - 3 Aralık 2017 tarihleri arasında yapıldı. Kotayı geçerek Şampiyonada mücadele etme hakkı kazanan tek sporcumuz Talha Yiğenler, Ana Tablo son 32 turuna kadar gelmeyi başardı. Brezilyalı, Mısırlı ve İsveçli rakiplerini yenen Milli sporcumuz dünya sıralamasında 23.durumda bulunan Rus İvonin'e yenilerek Şampiyonaya son 32 turunda veda etti.
Tek Erkekler Şampiyonu Çinli Xu Fei Şampiyonayı 4 altın madalya ile kapattı.
Takım maçlarında Çin geçen sene Japonya'ya kaybettiği unvanını hem erkeklerde, hem de kızlarda geri almayı başardı.
Xu Fei, Wang Chuqin ve Xu Haidon'dan kurulu Çin Genç Erkek takımı finalde Kizukuri, Tanaka ve Takami'den oluşan Japonya takımını 3-0 yenerek Dünya Şampiyonluğuna ulaştı.
Kore ve Romanya üçüncülüğü elde ederken, iki Avrupa ülkesi Fransa ve Almanya ilk altıya girmeyi başardılar.
Sun Yingsha, Wang Manyu ve Shi Xunyao'dan oluşan Çin Genç Bayan takımı Kato Miyu, Kihara ve Nagasaki'den kurulu Japonya ekibini 3-1 yenerek Dünya Şampiyonluğunu elde etti.  Erkeklerde olduğu gibi bayanlarda da Kore ve Romanya üçüncü oldu. Tayvan beşinci, Sırbistan ise altıncı oldu.

Tek Erkeklerde Çinli Xu Fei finalde İsveçli Moregard'ı 4-1 yenerek tek erkekler dünya şampiyonu oldu. İki Çinli Wang Chuqin ve Niu Guankai üçüncü oldular.
Tek Bayanlarda Çinli Sun Yingsha finalde vatandaşı Wang Manyu'yu 4-3 mağlup ederek bayanlarda dünya şampiyonluğunu elde etti. Çinli Qian Tianyi ve Japon Kato Miyu üçüncü sırayı aldılar.

Çift Erkeklerde  Çinli Xue Fei/Wang Chuqin çifti finalde Koreli An Jaehyun/Baek Hogyun'u 4-2 yenerek  dünya şampiyonluğunu elde ettiler. Japon Udo Yukiya/Tanaka Yuta ve Takami Masaki/Kizukuri ikilileri üçüncü oldular.
Çift Bayanlarda Çinli Shi Xunyao/Sun Yingsha çifti finalde vatandaşları Qian Tianyi/Wang Manyu'yu 4-3 mağlup ederek dünya şampiyonluğunu elde etti. Japon Kato Miyu/Nagasaki ve Kihara/Kimura ikilileri üçüncü oldular.

Karışık Çiftlerde ise Çinli Xue Fei/Wang Manyu ikilisi finalde Koreli An Jaehjun/Kim Jiko çiftini 4-1 yenerek dünya şampiyonluğunu elde etti. Romen Pletea/Diaconu ve Çinli Wang Chuqin/Sun Yingsha ikilisi üçüncü oldular.


Xu Fei 


Sun Yingsha 

 


Bu haber 1496 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam