reklam
28-11-2017 TURNUVA

Dostluk Ligi Hatay’da yapıldı

12.Etap Masa Tenisi Dostluk Lig Turnuvası Antakya Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Dostluk Ligi Hatay’da yapıldı

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan ve Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 12.Etap Masa Tenisi Dostluk Lig Turnuvası Antakya Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Turnuva Süper Grup , 1. Grup , 2. Grup, 3. Grup, 4. Grup ve 5. Grup olmak üzere toplam 6 kategoride oynandı. 12.Etap Masa Tenisi Dostluk Lig Turnuvası'na 14 farklı ilden toplam 86 sporcunun mücadele ederken, turnuvada 554 maç yapıldı. Her gurupta ilk 4'e giren sporcular bir üst guruba çıkarken son 4 sporcu bir alt lige düştü. Maçların tamamlanmasının ardında Süper Grupta Malatya'dan Orhan Altay, 1.grupta Hatay'dan Tasnim Nebhan, 2.grupta Hatay'dan Bertem Doğan, 3.grupta Kahramanmaraş'tan Fatih Yenisolak,4.grupta Kahramanmaraş'tan Mehmet Reçber ve 5.grupta Hatay'dan Betül Nebhan birinciliklerin sahibi oldu.

Mücadeleler sonunda dereceye girenlere ödüllerini Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş verdi. Aynı zamanda turnuvanın sponsoru olan Büyükşehir Belediyesi tüm katılımcılara 2 gün boyunca çeşitli ikramlarda bulundu.Suriyeli sporcularında renk kattığı etap birbirinden zevkli müsabakalara sahne oldu. Hem kent, hem de ülke sporunun gelişimi için katkı sunmaya devam edeceklerini belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş “Ev sahipliğini yaptığımız 12. Etap Masa Tenisi Dostluk Ligi Turnuvası’nda dereceye giren sporcuları tebrik ediyorum. Emek veren hakem ve sporculara da teşekkürlerimi sunuyorum. Sporun ve sporcunun her zaman yanındayız” diye konuştu.

Turnuvaya katılmak üzere Hatay’a gelen sporcular turnuvanın ilk gününde güzel bir sürprizle karşılaştı. Sporculara, UNESCO tarafından ‘Gastronomi Kenti’ seçilen ve birbirinden lezzetli yemekleri ile dünyaya nam salan Hatay mutfağının eşsiz tatlarından kağıt kebabı ve künefe ikram edildi.


12.Etap Masa Tenisi Dostluk Lig Turnuvası dereceye girenler

SÜPER GRUP
1-Orhan ALTAY ( Malatya)
2-Cüneyt TURDU (K. Maraş)
3-Salih BİLGİN (Adana)
4-İbrahim AKBAĞ (G. Antep)
1. GRUP
1-Tasnim NEBHAN (Hatay)
2-Kemal SABBUH (Hatay)
3-Murat KARAKAYA (G. Antep)
4-Nevzat BOZKURT (G. Antep)
2. GRUP
1-Bertem DOĞAN (Hatay )
2-Sinan SAĞLAR (Mersin)
3-Mehmet ÖZEL (Mersin)
4-Nihat NEBHAN (Hatay )
3. GRUP
1-Fatih YENİSOLAK (K. Maraş)
2-Mehmet Hamdi ÖZKAN (K. Maraş)
3-Ercüment ÜLKÜMEN (Hatay)
4-Emrah AYDIN (Kayseri)
4. GRUP
1-Mehmet REÇBER (K. Maraş)
2-Özgür POLAT (G. Antep)
3-Mehmet KARA (G. Antep)
4-Alaaddin ÖZDEMİR (K. Maraş)
5. GRUP
1-Betül NEBHAN (Hatay)
2-Nihat EKER (Hatay)
3-Abdulgani CEZAYİROĞLU(Hatay)
4-Abdullah GÖNDER (K. Maraş)
 


Bu haber 1397 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER TURNUVA HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam