27-07-2017 DÜNYA

Deaflympics'de Masa Tenisi şampiyonları belli oldu

Samsun'un ev sahipliğinde gerçekleşen Deaflympics 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda Masa Tenisi'nde takım şampiyonları ve çiftler birinciliğinin ardından teklerde de ilk sırayı alan isimler belli oldu.

Deaflympics'de Masa Tenisi şampiyonları belli oldu

Samsun'un ev sahipliğinde gerçekleşen Deaflympics 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda Masa Tenisi'nde takım şampiyonları ve çiftler birinciliğinin ardından teklerde de ilk sırayı alan isimler belli oldu.

Tek kadınlarda vatandaşı Ce Shi’yi 4-3 mağlup eden Çinli Meng Ping Huang altın madalyanın sahibi oldu. Yarı finalde elenen Rus Anna Kondratova ile bir diğer Çinli ZheWang bronz madalyada kaldılar.

Tek erkeklerde ise Slovak Thomas Keinath’ı 4-3 yenen Çinli Cong Wang altın madalya kazanırken yarı finalde elenen Ukraynalı Gennadii Zakladnyi ile Tayvanlı Yi-Hsiang Wang bronz madalya kazandılar.

 

Çift Erkeklerde birinciliği finalde Tayvanlı Wang/Yang ikilisini 4-3 yenen Çinli Wang/Zhang çifti elde etti.  Litvanyalı Juchna/Takinas ve Çinli Tian/Wu çiftleri ise üçüncü oldu.

Çift Bayanlarda ilk sırayı finalde vatandaşları Lin/Wang çiftini 4-1 yenen Çinli Huang/Shi ikilisi elde etti. Ukraynalı Zavinovska/Vasylieva ve Japon Kamezawa/Kawasaki çiftleri ise üçüncülüğü elde etti.

Karışık Çiftlerde şampiyonluğa finalde vatandaşları Tian/Huang ikilisini 4-9 yenen Çinli Wang/Shi çifti ulaştı. Slovak çift Keinath/Jurkova ile Ukraynalu Zadladnyı/Khodko çifti üçüncü sırayı aldı.

 

 

 

Takım maçlarında ise Kadınlarda, Çin birinci sırayı alırken, Ukrayna ikinci, Japonya ve Rusya üçüncü sırayı aldı.

Erkekler takım maçlarında ise ilk sırayı Çin alırkeni Tayvan ikinci, Kazakistan ve Litvanya üçüncü oldu.

 

Türkiye 8 sporcu ile yer aldı
Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen İşitme Engelliler Dünya Şampiyonası’nda Dünya 3.lüğünü elde eden İşitme Engelliler Masa Tenisi Milli Takımı, Samsun'daki Deaflympics 23. İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları’nda 8 sporcu ile mücadele etti. Antrenörlüklerini  Gültekin Kartoğlu ve Tufan Yalçın'ın yaptığı İşitme Engelliler Milli Takımında şu sporcular yer alıyor; Garip Olcaş, Avni Timuçin, Saffet Erdoğan, Doğan Erdal, Dilem Akyüz, Meltem Akyaz, Emine Kahraman, Nevruz Çiftkuran.

 

 


Bu haber 4466 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER DÜNYA HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam