02-10-2017 AVRUPA

Bursa Büyükşehir galibiyetle başladı

Bursa Büyükşehir, Bayanlar ETTU Şampiyonlar Ligi ilk maçında evinde Avusturya’nın Linz AG Froschberg takımını 3-2 mağlup ederek devler ligine galibiyet ile başladı.

Bursa Büyükşehir galibiyetle başladı

Bursa Büyükşehir, Bayanlar ETTU Şampiyonlar Ligi ilk maçında evinde Avusturya’nın Linz AG Froschberg takımını 3-2 mağlup ederek devler ligine galibiyet ile başladı.

Bursa Büyüşehir Belediyesi Tenis Kafe Sosyal Tesisleri’nde oynanan müsabakanın ilk setinde yeşil-beyazlıların Hong Kong’lu oyuncusu Lee Ho Ching, Linz AG Froscberg’den Mo Zhang'ı 11-7,11-7,5-11 ve 11-3’lük setlerle 3-1 yenerek takımını 1-0 öne geçirdi. 
Milli sporcumuz Melek Hu ikinci sette Avusturyalı sporcu Sofia Polcanova’ya 11-9, 9-11, 6-11 ve 5-11  setlerle 3-1 yenilince setlere eşitlik geldi. 1-1

Maçın üçüncü setinde Bursa ekibinin Rus oyuncusu Yana Noskova, Linz takımının Çin asıllı İngiliz sporcusu Ho Tin-Tin'i 2-0 geriye düştüğü maçta 12-14, 5-11, 11-6, 11-7 ve 11-6'lık setlerle 3-2 mağlup edere yeşil-beyazlıları 2-1 öne geçirdi. Maçın dördüncü setinde Lee Ho Ching, Linz takımından Sofia Polcanova’ya 11-9, 11-7 ve 11-3'lük setlerle 3-0 kaybetince maça yeniden eşitlik geldi. 2-2 

Son sette Melek Hu rakibi Mo Zhang’ı 11-9,11-4, 4-11 ve 11-5'lik setlerden sonra 3-1 yenince Bursa Büyükşehir Belediyespor maçtan 3-2 galip ayrılmayı başardı. 

Maçın ardından büyük sevinç yaşayan Bursa Büyükşehir Belediyespor sporcu ve teknik heyetini, salonda maçı izleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ilk tebrik eden taraf oldu. 
B grubunda mücadele eden Bursa Büyükşehir Belediyespor, ETTU Bayanlar Şampiyonlar Ligi ikinci maçını 13 Ekim Cuma günü deplasmanda İspanya’nın UCAM Cartegana TM takımı ile oynayacak.

DİĞER SONUÇLAR
GROUP A
KTS Tarnobrzeg - TuS Bad Driburg 3:0
HAN Ying - Nina MITTELHAM 3:0 (11:5, 11:6, 11:8)
Elizabeta SAMARA - Sarah DE NUTTE 3:0 (11:7, 11:7, 11:7)
LI Qian - Sophia KLEE 3:0 (11:1, 11:2, 11:2)

GROUP C
Dr. CASL - ALCL TT Grand-Quevilly 3:1
DOO Hoi Kem – Galia DVORAK 3:1 (11:7, 13:15, 13:11, 11:9)
LI Jie – KIM Hayeong 2:3 (5:11, 11:6, 7:11, 11:4, 7:11)
FU Yu – Barbora BALAZOVA 3:0 (12:10, 11:7, 11:5)
DOO Hoi Kem - KIM Hayeong 3:2 (11:7, 14:12, 5:11, 9:11, 11:8)

GROUP D
TTC Berlin Eastside - SKST Mart Hodonin-Stavoimpex 3:1
SHAN Xiaona – Reanata STRBIKOVA 3:1 (12:14, 14:12, 11:9, 11:7)
Georgina POTA – Natalia PARTYKA 3:0 (11:8, 11:8, 11:5)
Irina PALINA – Katerina PENKAVOVA 1:3 (7:11, 5:11, 13:11, 8:11)
SHAN Xiaona – Natalia PARTYKA 3:2 (8:11, 11:9, 10:12, 11:3, 11:8)

 

HAN Ying (ALM) W.R. 9
Elizabeta SAMARA (ROM) W.R. 28
LI Qian (POL)  W.R.45
LI Jie (NED) W.R. 24
DOO Hoi Ke (HKG) W.R. 32
Fu Yu (POR) W.R. 39
SHAN Xiaona (ALM) W.R. 16
Georgina POTA (HUN) W.R. 31
Irina PALINA

Lee Ho Ching (HKG) W.R. 42
Melek Hu (TUR) W.R. 25
Yana Noskova (RUS) W.R. 93
Sofia Polcanova (AUT) W.R. 44

 

 

 

 


Bu haber 741 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER AVRUPA HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
UA-57566543-1