31-03-2018 GÜNDEM

Ayten Ulutaş'da hedef Milli forma

Çalışmalarına aralıksız devam eden U13 sporcusu Ayten Ulutaş, bir gün Milli formayı giymenin hayallerini kuruyor.

Ayten Ulutaş'da hedef Milli forma

2006 doğumlu Ayten Ulutaş, 5 yıldır Masa Tenisi oynuyor. Amacı Milli takıma girmek ve ay-yıldızlı forma altında ülkesine şampiyonluk yaşatmak.

Yıllarca futbol oynayan ve halen Gençlik Geliştirme Sorumlusu olarak antrenörlük hayatına TKİ Spor'da devam eden babası Tekin Ulutaş, genç sporcunun en büyük destekçisi.
Tüm antrenmanlarda Ayten Ulutaş'ın yanından ayrılmayan annesi Bahar Ulutaş'ın emeği çok daha fazla.

Ablasının izinden giden kardeşi İsmail Ulutaş ise Masa Tenisi'ne yeni başladı.
Eğitim hayatında, sosyal çevresinde ve spor hayatında örnek gösterilen, azimli ve çalışkan bir sporcu olan Ayten Ulutaş, Milli formayı giyeceği günün hayalini kuruyor. Ayten, bu tatlı düşünün gerçeğe dönüşmesi için antrenmanlarına hiç aksatmadan devam ediyor.
U13 Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda 10.olan genç sporcu, davet edildiği En iyi 16'larda Türkiye Şampiyonu Hacer Kaplan'ı 3-1, Türkiye 3.sü Yağmur Yeşil'i ise 3-0 yenme başarısı göstererek En iyi 16'lar 8.si oldu. Ancak En İyi12'lerin iptal edilmesi ve En İyi 8'ler için Genel Klasman, yani Türkiye Şampiyonası puanı ile En İyi 16'ların puanının toplamına bakılması nedeniyle başarılı sporcu En İyi 8'lere gidemedi.
Ankara alt yapısından yetişen ve başarılı alt yapı antrenörü Bülent Baran'ın sporcusu olan  Ayten Ulutaş, aynı zamanda Türkiye 3.Ligi ekiplerinden Turhal Yeni Belediye Spor takımında da forma giyiyor.
Babası Tekin Ulutaş ve annesi Bahar Ulutaş'ın kızlarına inancı tam. Onun bir gün emeklerinin karşılığını alacağı ve Milli takım formasına kavuşacağı günü iple çekiyorlar.


Bu haber 1729 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam