reklam
23-07-2017 AVRUPA

Avrupa Gençler Şampiyonası sona erdi

Avrupa Gençler Şampiyonası sona erdi

Avrupa Gençler Şampiyonası sona erdi

Portekiz´in Guimaraes kentinde düzenlenen Gençler ve Yıldızlar Avrupa Şampiyonasında Tekler, Çiftler ve Karışık Çiftlerde şampiyonlar belli oldu.
Milli sporcularımız Özge Yılmaz ve Ece Haraç, Yıldız Kız Çiftlerde Avrupa 3.lüğünü elde ettiler.
Yıldız Erkekler
ETTU sıralamasının bir numaralı ismi ve geçen yılın Yıldızlar Avrupa Şampiyonu Rus Sidorenko, Şampiyonayı 3 altın, bir de gümüş olmak üzere 4 madalya ile tamamladı. Tekler finalinde İsveçli rakibine geçen yılın finalinin rövanşını vermeyen Sidorenko, Mixlerde, Takım maçlarında birincilik, Çiftlerde ise ikincilik elde etti.
Rusların Yıldız Bayanlardaki Avrupa 3 numarası Abraamian tekler ve takımlarda elde ettiği iki birinciliğin yanı sıra çiftlerde aldığı üçüncülükle Şampiyonayı üç madalya ile kapattı.
Rusya ise takım maçlarında elde ettiği üç biriniclik ve bir ikincilikten sonra başarısını ferdi maçlarda da devam ettirdi. Rusya Şampiyonayı 8 altın, 10 gümüş, 6 bronz madalya ile tamamladı.
Fransa ve İsveş ikişer, Romanya, Azerbaycan, Macaristan, Yunanstan ve Bulgaristan bir altın ile Portekiz'den ayrıldı.

TEKLER
JBS (Genç Erkek Tek)
PLETEA, Cristian (ROU) - SODERLUND, Simon (SWE): 4-0
SGOUROPOULOS, Ioannis (GRE) - SIPOS, Rares (ROU): 4-3
Final

SGOUROPOULOS, Ioannis (GRE) - PLETEA, Cristian (ROU): 4-3 
JGS (Genç Kız Tek)
KOLISH, Anastasia (RUS) - TAILAKOVA, Mariia (RUS): 4-2
NING, Jing (AZE) - DIACONU, Adina (ROU) : 4-3
Final

NING, Jing (AZE)KOLISH, Anastasia (RUS): 4-0 
CBS (Yıldız Erkek Tek)
MOREGARDH, Truls (SWE) - GREBNEV, Maksim (RUS): 4-3
SIDORENKO, Vladimir (RUS) - KULCZYCKI, Samuel (POL): 4-2
Final
SIDORENKO, Vladimir (RUS) - MOREGARDH, Truls (SWE): 4-2
CGS (Yıldız Kız Tek)
ABRAAMIAN, Elizabet (RUS) - ZAHARIA, Elena - Adriana (ROU): 4-1
TU, Wenna (GER) - BONDAREVA, Anastasia (GER): 4-2
Final
ABRAAMIAN, Elizabet (RUS) - TU, Wenna (GER): 4-2

 

ÇİFTLER
JBD (Genç Erkek Çift)
PLETEA, Cristian(ROU)/IVONIN, Denis(RUS) - MOLNAR, Istvan Patrik(HUN)/PUTUNTICA, Andrei(MDA):3-1
SODERLUND, Simon(SWE)/MEISSNER, Cedric (GER) - JUHASZ, Patrik/NAGY, Norbert (HUN): 3-0
Final
PLETEA, Cristian(ROU)/IVONIN, Denis(RUS) - SODERLUND, Simon(SWE)/MEISSNER, Cedric (GER): 3-0
JGD (Genç Kız Çift)
YOVKOVA, Maria(BUL)/HARASZTOVICH, Fanni(HUN) - SAGER, Luisa (GER)/WOLF, Jennie (GER): 3-1
NING, Jing/CHEN, Xingtai (AZE) - LUPULESKU, Izabela/SURJAN, Sabina (SRB): 3-2
Final
YOVKOVA, Maria(BUL)/HARASZTOVICH, Fanni(HUN) - NING, Jing/CHEN, Xingtai (AZE): 3-2
CBD (Yıldız Erkek Çift)
SIDORENKO, Vladimir/GREBNEV, Maksim (RUS) - CAVAILLE, Jules/SABHI, Myshaal (FRA): 3-1
MOREGARDH, Truls/FRIIS, Martin (SWE) - HAMACHE, Bilal/ZHENG, Dorian (FRA): 3-2
Final
MOREGARDH, Truls/FRIIS, Martin (SWE) - SIDORENKO, Vladimir/GREBNEV, Maksim (RUS): 3-2
CGD (Yıldız Kız Çift)
KLEE, Sophia/BONDAREVA, Anastasia (GER) - ZIRONOVA, Ekaterina/ABRAAMIAN, Elizabet (RUS):3-2
SLAUTINA, Arina/MALININA, Nataliya (RUS) - YILMAZ, Ozge/HARAC, Ece (TUR): 3-2
Final
KLEE, Sophia/BONDAREVA, Anastasia (GER) - SLAUTINA, Arina/MALININA, Nataliya (RUS): 3-1

 

KARIŞIK ÇİFTLER
JXD (Genç Karışık Çift)
ARTEMENKO, Nikita/KRASIKOVA, Anna (RUS) - ROLLAND, Jules/GAUTHIER, Lucie (FRA) :0-3
IVONIN, Denis/TAILAKOVA, Mariia (RUS) - PLETEA, Cristian/DIACONU, Adina (ROU): 3-0
Final:
ROLLAND, Jules/GAUTHIER, Lucie (FRA) - IVONIN, Denis/TAILAKOVA, Mariia (RUS) : 3-2
CXD (Yıldız Karışık Çift)
SIDORENKO, Vladimir/ZIRONOVA, Ekaterina (RUS) - FRIIS, Martin/MUSKANTOR, Rebecca (SWE): 3-0
MAKAROV, Vladislav/MALININA, Nataliya (RUS) - RINDERER, Daniel/BONDAREVA, Anastasia(GER):3-0
Final
SIDORENKO, Vladimir/ZIRONOVA, Ekaterina(RUS) - MAKAROV Vladislav/MALININA, Nataliya(RUS):3-0

TAKIM MAÇLARI

GENÇ ERKEK TAKIM
RUSYA - İSVEÇ: 3-2
ALMANYA - ROMANYA: 3-2
Final
ALMANYA - RUSYA: 3-0
Türkiye Genç Kız Milli Takımı Avrupa 17.si oldu. 
GENÇ KIZ TAKIM
ROMANYA - AZERBAYCA: 3-1
RUSYA - SIRBİSTAN: 3-2
Final
RUSYA - ROMANYA: 3-0
Türkiye Genç Kız Milli Takımı Avrupa 10.su oldu. 
YILDIZ ERKEK TAKIM
RUSYA - BELÇİKA: 3-0
FRANSA - MACARİSTAN: 3-0
Final:
RUSYA - FRANSA: 3-0 
Türkiye Yıldız Erkek Milli Takımı Avrupa 18.si oldu.
YILDIZ KIZ TAKIM
RUSYA - TÜRKİYE: 3-0
FRANSA - BELARUS: 3-2
Final
RUSYA - FRANSA: 3-1 
Türkiye Yıldız Kız Milli Takımı Avrupa 3.sü oldu.

Bu haber 4316 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER AVRUPA HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam