reklam
24-12-2014 PROJE

1 Raket 1 Kan 1 Hayat

''1 Raket, 1 Kan, 1 Hayat’’ sosyal sorumluluk projesi, gönüllü kan bağışlarına, dikkat çekmeyi, önemini pekiştirmeyi ve kalıcı bilinç yaratmayı amaçlıyor.

1 Raket 1 Kan 1 Hayat

Masa Tenisi Dünyası Dergisi tarafından başlatılan, Masa Tenisi Aileleri Birliği, Masa Tenisi Antrenörler Derneği ve İstanbul Veteran Masa Tenisi Kulübü tarafından da desteklenen ‘’1 Raket, 1 Kan, 1 Hayat’’ sosyal sorumluluk projesi, gönüllü kan bağışlarına, dikkat çekmeyi, önemini pekiştirmeyi ve kalıcı bilinç yaratmayı amaçlıyor.  

Masa Tenisi sporuyla ilgilenen sporcu, veli, antrenör, hakem, idareci ve masa tenisi sevenleri, ülke çapındaki tüm mevcut kampanyalardan haberdar ederek, 14 Haziran 2015 Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’ne kadar masa tenisi camiası içinden 1000 kan bağışı toplamayı hedefleyen proje, bu sayede 1000 hayatın kurtarılmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Her bağışlanan kanının, bir hayat kurtarmak olduğunu söyleyen Proje Direktörü Spor Yazarı Murat İlter, ‘’Startını verdiğimiz ‘1 Raket, 1 Kan, 1 Hayat’ projemizle gönüllü kan bağışının yaygınlaşmasını, insanların bilgilendirilmesini, kan bağışı konusunda davranış değişikliği ve kalıcı bilinç yaratılmasını sağlamak istiyoruz’’ dedi. 

14 Haziran 2015 tarihine kadar ülke çapındaki tüm kan bağışı kampanyalarına destek verecek olan ‘’1 Raket, 1 Kan, 1 Hayat’’ üyeleri ilk olarak 25 Aralık 2014 Perşembe günü Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’nde bu yıl 2.si düzenlenecek olan geleneksel kan bağışı kampanyasına destek verecek.

Şuana kadar 35 masa tenisi gönüllüsünün Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’ndeki kan bağışına katılmak için kayıt yaptırdığını söyleyen Proje Direktörü Murat İlter, bu sayının 25 Aralık’a kadar 100’ü bulmasını beklediklerini söyledi.
Verilen her kanın 1 Hayat kurtarmak olduğunun altını çizen İlter, masa tenisi sevenleri 25 Aralık’da Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’ne kan vermeye çağırdı.

 

 


Bu haber 1007 defa okunmuştur.

Etiketler :
reklam
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER PROJE HABERLERİ
reklam
reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam