Dünya Gençler Şampiyonası Cape Town'da yapıldı
Tarih: 29-11-2016 20:55:00 Güncelleme: 26-12-2016 02:09:00 + -


Milli sporcularımız Simay Kulakçeken ve Talha Yiğenler ile temsil edildiğimiz Dünya Gençler Şampiyonası, Güney Afrika'nın Cape Town kentinde sona erdi.

Dünya Gençler Şampiyonası Cape Town'da yapıldı

Güney Afrika'da yapılan Dünya Gençler Şampiyonasında Genç Erkeklerde Japon Harimoto, Genç Bayanlarda Çinli Shi Xunyao, Erkekler va Bayanlar takımda Japonya birinciliği kazandı.
Genç Erkekler finalinde Japon Harimoto, Koreli Seungmin Cho'yu 4-3, Genç Bayanlar finalinde ise Xunyao Hong Konglu Mak Tze Wing'i 4-0 yendi.
Erkekler takım finalinde Kizukrui, Harimoto ve Matsuyama'dan kurulu Japon Genç Milli takımı, yarı finalde Çin'i eleyen G.Kore'yi 3-0 mağlup ederek Dünya Şampiyonu oldu. Tayvan ve Çin üçüncü sırayı aldılar.
Bayanlar finalinde Hirano, İto Mima ve Hayata'dan oluşan Japon Genç Bayan Milli takımı, Çin'i 3-1 yenerek Dünya Şampiyonu oldu. Hong Kong ve Kore üçüncülüğü elde etti.  

 

SİMAY VE TALHA FERDİLERDE ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ
Milli sporcularımız Simay Kulakçeken ve Talha Yiğenler ile temsil edildiğimiz Dünya Gençler Şampiyonası, Güney Afrika'nın Cape Town kentinde yapıldı. Şampiyonaya erkeklerde ve bayanlarda 96’şar sporcu ferdi maçlarda mücadele etti. Milli sporcularımız Simay Kulakçeken ve Talha Yiğenler'in antrenörlüklerini Fulya Diker ve Tuncay Bozkurt yaptı.
Dünya Gençler Şampiyonasında mücadele eden Milli sporcularımız Talha Yiğenler ve Simay Kulakçeken, grup maçlarının ardından yükseldikleri Ana Tablo 1.turunda yenilerek elendiler. Erkeklerde ve Bayanlarda 96'şar sporcunun katıldığı Şampiyona'da Genç Erkeklerde Milli sporcumuz Talha Yiğenler 1234 puanıyla 47.sıradan, Genç Bayanlarda Milli sporcumuz Simay Kulakçeken ise 1588 puanıyla 50.sıradan seri başı oldu. Genç erkekler ferdi Grup elemelerinde Talha Yiğenler, Romen Maole'ye 4-2 yenilmesine rağmen, ev sahibi ülkeden Ndwabasini'yi 4-0, Nijeryalı Akanbi'yi 4-2 yenerek grubunda 2.sırayı aldı ve Ana Tablo'ya yükseldi. Talha Yiğenler, Ana Tablo 1.turunda Koreli Cho Seungmin'e 4-1 mağlup oldu. Genç bayanlar ferdi Grup elemelerinde Simay Kulakçeken, Hintli Kamath!a 4-3 yenilmesine rağmen, Avustralyalı Nicolas'ı 4-0 yenerek grubunda 2.sırayı aldı ve Ana Tablo'ya yükseldi. Simay Kulakçeken Ana Tablo 1.turunda Japon Hina Hayata'ya 4-0 yenilerek şampiyonaya veda etti.

KARIŞIK ÇİFTLERDE ELENDİK

Milli sporcularımız Simay Kulakçeken ve Talha Yiğenler, karışık çiftlerde Ana Tablo'ya yükselmelerine rağmen ilk turda elendiler. Sporcularımız eleme turunda ev sahibi ülkeden B.Abrahms/K.Sivnarain çiftini 11-5,11-1 ve 11-8'lik setlerle 3-0 yenerek Ana Tabloya kaldı. Simay/Talha ikilisi 1.turda Belaruslu A.Khanin/D.Trigolos çiftine 11-5,11*5 ve 11-7'lik setlerden sonra 3-0 yenilerek elendiler.

TAKIM MAÇLARINDA YOKUZ
Masa Tenisi Dünya Gençler Şampiyonası, 30 Kasım'da yapılan Takım maçlarıyla başladı. Takım maçlarında ise Türkiye yer alamadı. Erkelerde ve Bayanlarda Takım maçlarına 20'şer takım katıldı. Hem erkeklerde, hem de bayanlar Dünya Şampiyonluğunu Japonya kazandı. Geçen yıl Fransa’da yapılan Masa Tenisi Dünya Gençler Şampiyonasında Avrupa 3.sü sıfatıyla katılan Genç Bayan Milli takımımız Dünya 17.si olmuştu. Ayrıca ülkemizi tek erkeklerde temsil eden İbrahim Gündüz de Ana Tablo son 32 turuna kadar yükselmeyi başarmıştı.

 
Bu haber 2702 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ

reklam
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
reklam
Anketimize Katılın
Henüz anket oluşturulmamış.
reklam